Gmina Bochnia uruchomiła System Komunikacji z Mieszkańcami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

10 stycznia 2018

Szanowni Mieszkańcy !

Gmina Bochnia uruchomiła System Komunikacji z Mieszkańcami Alcetel, dzięki któremu Mieszkańcy mogą bezpłatnie otrzymywać informacje, zarówno o zagrożeniach meteorologicznych, jak i o ważnych wydarzeniach, odbywających się na terenie Gminy. Należy podkreślić, że system powiadamiania niesie wiele korzyści, znacząco poprawiając bezpieczeństwo i komfort życia Mieszkańców. Otrzymywane wiadomości będą dotyczyć konkretnych informacji wysyłanych tylko i wyłącznie przez Urząd Gminy w formie komunikatów głosowych albo SMS oraz na aplikację mobilną Alcetel.

Rejestracja jest prosta, wystarczy wykonać JEDNĄ z poniższych czynności:

1. Wypełnić formularz na stronie www.alcetel.pl/gminabochnia albo
2. Pobrać bezpłatnie aplikację mobilną: Alcetel


3. Wysłać SMS na numer: 503 503 733 o treści wg poniższej tabeli albo
4. Zadzwonić na numer: 14 648 40 20 i wybrać numer bazy wg poniższej tabeli

 

 

Ponadto, w najbliższym czasie zostanie wykonana w imieniu Gminy, telefoniczna kampania informacyjno-rejestracyjna umożliwiająca rejestrację numeru telefonu stacjonarnego. Mieszkańcy otrzymają bezpłatne połączenie na telefon stacjonarny z pytaniem o zgodę na rejestrację w Telefonicznej Bazie Mieszkańców Gminy Bochnia. Wyrażenie zgody skutkować będzie automatyczną rejestracją numeru telefonicznego.

Otrzymywane komunikaty będą bezpłatne, a jedynym ponoszonym kosztem jest wykonanie połączenia głosowego lub wysłanie wiadomości sms w celu rejestracji systemu, taryfikowanego zgodnie z cennikiem wybranego operatora.

Dzięki zastosowaniu systemu powiadamiania Mieszkańcy będą mieć lepszy dostęp do informacji, na temat tego, co dzieje się w ich lokalnej społeczności, mogą liczyć na skuteczne powiadomienie o ewentualnym wystąpieniu zagrożeń. System gwarantuje dużą skuteczność. Wysyłane komunikaty są raportowane na bieżąco, a w przypadku nieodebrania połączenia istnieje możliwość oddzwonienia i odsłuchania komunikatu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.alcetel.pl

Twórcą i dystrybutorem systemu Alcetel jest firma VMBS Sp.  z o.o. - rozwiązania dla jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół www.edu-kontakt.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie