Kompleks sportowy w Proszówkach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W Proszówkach, przy drodze Bochnia – Zielona (nr 965) znajduje się nowy kompleks szkolno-sportowy w skład którego wchodzi kryta pływalnia ogrzewana kolektorami słonecznymi  oraz zespół boisk, zielona siłownia i korty tenisowe. Zimą jest tu czynne sztuczne lodowisko z własną wypożyczalnią łyżew. W kompleksie znajduje się również zaplecze hotelowe do organizowania „zielonej szkoły”.

Pływalnia jest niewielkim, ale bardzo nowoczesnym obiektem. Basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m (6 torów) i głębokości 1,2 m – 1,8 m posiada certyfikat Polskiego Związku Pływackiego do organizowania zawodów pływackich. Zróżnicowana głębokość pozwala na prowadzenie nauki pływania od podstaw oraz zapewnia bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.
Basen rekreacyjny 12 x 6 m umożliwia dobrą zabawę i relaks. Wyposażono go w bicze wodne, szczególnie przydatne do rehabilitacji. Cieplejsza woda przyciąga szczególnie najmłodszych.
Basen rehabilitacyjny (jaccuzi) na 12 osób napełniany jest bocheńską solanką jodowo-bromową ze złoża w Łapczycy. Posiada też urządzenia do intensywnych masaży wodnych. Dodatkową atrakcją pływalni jest zjeżdżalnia o długości 48 m.
Wieczorem niecki basenowe są podświetlone, co dodatkowo wprowadza miły i nastrojowy klimat. Od 2010r. odwiedzający pływalnię mogą korzystać z sauny fińskiej oraz infrared.

Pływalnia jest ogólnodostępna – korzysta z niej rocznie około 100 tys. osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania sportowego. Prowadzona jest tu nauka pływania dla dzieci i dorosłych, kursy nurkowania oraz pływania kajakiem. 

Na pływalni odbywają się także cykliczne zawody pływackie oraz imprezy okolicznościowe organizowane przez m.in. Zarząd Wojewódzki TKKF. Z dużym powodzeniem od kilku lat  przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim realizowane są programy edukacyjne pn. „Zrobimy pływaka z każdego dzieciaka” oraz „Pływać każdy może”. Dogodne godziny otwarcia, konkurencyjne ceny, lokalizacja, łatwy dojazd i bezpłatny parking gwarantują wspaniały wypoczynek.


W sąsiedztwie pływalni znajduje się hala namiotowa, w której w okresie zimowym działa sztuczne lodowisko, a w miesiącach letnich czynne są boiska do badmintona. W hali odbywają się też imprezy muzyczne. Sztuczne lodowisko w Proszówkach jest pierwszym i jedynym tego typu obiektem na Bocheńszczyźnie, co znacznie wpłynęło na podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu. Tafla lodowiska, zadaszona namiotem – ma wymiary 40 x 20 m. Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowany tutaj odzysk energii. Ciepło, które jest „produktem ubocznym” w agregacie chłodniczym, za pomocą rur i wymienników przekazywane jest do ogrzewania zaplecza technicznego lodowiska.


Obok Sztucznego Lodowiska urządzono tzw. zieloną siłownię oraz boisko do gry w siatkówkę plażową.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Kryta Pływalnia w Proszówkach

  Kryta Pływalnia w Proszówkach

 • Powiększ zdjęcie Kryta Pływalnia w Proszówkach - basen sportowy

  Kryta Pływalnia w Proszówkach - basen sportowy

 • Powiększ zdjęcie Kryta Pływalnia w Proszówkach - basen rekreacyjny, zjeżdżalnia i jaccuzi

  Kryta Pływalnia w Proszówkach - basen rekreacyjny, zjeżdżalnia i jaccuzi

 • Powiększ zdjęcie Kryta Pływalnia w Proszówkach - kurs nurkowania

  Kryta Pływalnia w Proszówkach - kurs nurkowania

 • Powiększ zdjęcie Kryta Pływalnia w Proszówkach - kurs pływania kajakiem

  Kryta Pływalnia w Proszówkach - kurs pływania kajakiem

 • Powiększ zdjęcie Sztuczne lodowisko w Proszówkach

  Sztuczne lodowisko w Proszówkach

 • Powiększ zdjęcie Sztuczne lodowisko w Proszówkach

  Sztuczne lodowisko w Proszówkach

 • Powiększ zdjęcie Sztuczne lodowisko w Proszówkach

  Sztuczne lodowisko w Proszówkach

 • Powiększ zdjęcie Sztuczne lodowisko w Proszówkach

  Sztuczne lodowisko w Proszówkach

 • Powiększ zdjęcie Boisko do siatkówki plażowej

  Boisko do siatkówki plażowej

 • Powiększ zdjęcie Boisko do siatkówki plażowej

  Boisko do siatkówki plażowej

 • Powiększ zdjęcie Zielona siłownia

  Zielona siłownia

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maria Kawa
Liczba odwiedzin:10461