80% dofinansowania dla Gminy Bochnia - Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 czerwca 2018

Gmina Bochnia otrzymała 80% dofinansowania w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

W ramach tych środków w roku bieżącym zostanie wykonana przebudowa drogi gminnej w Damienicach. Łączna wartość zadania to kwota prawie 600 tys zł.

To już kolejne środki finansowe przeznaczone na drogi w Gminie Bochnia.

W tym roku już została zawarta umowa na przebudowę i remont dróg gminnych opiewająca na prawie 2 mln zł. Ponadto trwa przebudowa drogi na trasie Siedlec - Gierczyce - Nieszkowice Małe, którą Gmina Bochnia współfinansuje z Powiatem Bocheńskim udzielając wsparcia w kwocie 1mln 460 tyś zł.

Trwają prace nad budową dróg w Gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej w Gorzkowie. Wartość inwestycji wyniesie 2 mln700 tyś zł, z czego 1 mln 9 tyś zł pozyskano ze środków Unii Europejskiej.

Również w roku bieżącym Gmina Bochnia pozyskała dofinansowanie na remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych - wartość inwestycji wyniesie ok 250 tyś zł.

12 czerwca 2018r.  została podpisana umowa której przedmiot stanowi budowa chodnika wraz z siecią kanalizacji deszczowej w miejscowości Stanisławice za kwotę ok 200 tyś zł.

Obecnie Gmina Bochnia przygotowuje się do ogłoszenia przetargu którego przedmiotem będzie również remont i przebudowa dróg gminnych-wartość kosztorysowa zadań to prawie 500 tyś zł.

Poniżej przedstawiono wykres obrazujący skalę wydatków.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie