Zagłosuj na Gminę Bochnia !

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

8 listopada 2017

Gmina Bochnia znalazła się w gronie 10 gmin zakwalifikowanych do drugiego etapu Plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski 2017”. 

Organizatorem Plebiscytu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Celem przedsięwzięcia  w 2017 r. jest wyłonienie i promocja gmin najaktywniej w Małopolsce wspierających rozwój kompetencji, kwalifikacji i zainteresowań swoich mieszkańców; prezentacja najciekawszych przedsięwzięć edukacyjnych organizowanych w Małopolsce w 2017 r. oraz promocja idei uczenia się przez całe życie, w tym szczególnie promocja poradnictwa zawodowego.

Gmina Bochnia zgłosiła do Plebiscytu 5 inicjatyw: Gminny Dzień Dziecka, Warsztaty z rękodzieła w „Galerii Chełm”, Koncert patriotyczny w Gierczycach, Wystawy regionalnych artystów w Galerii Chełm, Wystawa i kiermasz bożonarodzeniowy w Siedlcu. Ich celem jest integracja społeczności lokalnej, krzewienie patriotyzmu, kształtowanie dumy i świadomości narodowej, podnoszenie świadomości ekologicznej,kultywowanie twórczości ludowej oraz promocja tradycji i dziedzictwa kulturowego.

W trakcie I etapu Kapituła wybrała 10 gmin, które najlepiej realizują tegoroczne założenia  Plebiscytu. Gmina Bochnia znazała się wśród finalistów. Etap II to głosowanie internautów na najlepszą gminę Małopolski.  Tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski 2017 otrzyma gmina, która uzyska największą liczbę punktów, na którą składać się będzie liczba punktów wynikająca z miejsca zajętego w rankingu aktywności edukacyjnej gmin, liczby punktów wynikająca z miejsca zajętego w głosowaniu mieszkańcóworaz wartość wynikająca z miejsca zajętego w głosowaniu Kapituły.

W dniach 6 do 19 listopada na stronie internetowej glosuj.pociagdokariery.pl każdego dnia z jednego IP  można oddać 5 głosów na wybraną gminę. Zachęcamy wszystkich do głosowania na gminę Bochnia .

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Edukacyjna Gmina Małopolski

    Edukacyjna Gmina Małopolski