GMINA BOCHNIA

System Komunikacji z Mieszkańcami

Strona główna

Najnowsze aktualności

Nabór deklaracji udziału w projekcie wymiany źródła ciepła dofinansowanego z WFOŚIGW w ramach programu ograniczania niskiej emisji PONE

20 lutego 2018

Gmina Bochnia ogłasza nabór deklaracji udziału w projekcie wymiany źródła ciepła dofinansowanego z WFOŚIGW w ramach programu ograniczania niskiej emisji PONEze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz ze środków budżetu Gminy Bochnia.

Gmina Bochnia planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ogłoszonym naborze na rok 2018  w programie „Dofinansowanie zadań ze środków WFOŚ w Krakowie realizowanych przez Gminę w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego”.

Czytaj więcej o: Nabór deklaracji udziału w projekcie wymiany źródła ciepła dofinansowanego z WFOŚIGW w ramach programu ograniczania niskiej emisji PONE
Przejdź do -

Ogłoszenie - płatna praktyka absolwencka

19 lutego 2018

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie poszukuje osób zainteresowanych odbyciem płatnej praktyki absolwenckiej w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie, Małopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Krakowie oraz urzędach skarbowych województwa małopolskiego. Szczegóły oferty znajdują się w ogłoszeniu.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie - płatna praktyka absolwencka
Przejdź do -

SOBOTY z JPK_VAT w Urzędzie Skarbowym w Bochni

19 lutego 2018

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT  mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Tym samym z początkiem 2018 r. to rozwiązanie objęło ostatnią grupę przedsiębiorców, tj. mikroprzedsiębiorstwa.

Czytaj więcej o: SOBOTY z JPK_VAT w Urzędzie Skarbowym w Bochni
Przejdź do -

Co dalej z afrykańskim pomorem świń

15 lutego 2018

Jak podaje w swoich komunikatach Główny Lekarz Weterynarii, w kraju od lipca 2014r do końca stycznia 2018r odnotowano aż 1222 przypadki wykrycia wirusa ASF u padłych dzików oraz 106 ognisk tej choroby w hodowli świń. Najbardziej niepokojące z tych informacji dotyczą nagłego wzrostu w jesieni 2017r nowych przypadków ASF oraz danych o rejonach kraju w których odnotowuje się nowe przypadki ASF zarówno wśród dzików jak również wśród świń hodowanych przez naszych rolników. Jeszcze do jesieni 2017r powszechnie mówiło się, że choroba w kraju powoli wygasa oraz, że występuje endemicznie na terenach wschodniej Polski co jest ściśle związane z migracją chorych na ASF dzików z rejonów Białorusi i Ukrainy. W tych krajach choroba występuje od szeregu lat.

Czytaj więcej o: Co dalej z afrykańskim pomorem świń
Przejdź do -

Global Volunteer w Szkole Podstawowej w Pogwizdowie

14 lutego 2018

Global Volunteer to doświadczenie międzykulturowego wolontariatu, które pozwala placówkom edukacyjnym gościć młodych ludzi z całego świata, podczas projektów mających na celu poznanie kulturowych, ekonomicznych, społecznych i ekologicznych problemów współczesnego świata, wspierając Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, rozwijających umiejętności miękkie i personalne, dzięki czemu uczeń jest dużo bardziej świadomy swoich celów personalnych i świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.

Czytaj więcej o: Global Volunteer w Szkole Podstawowej w Pogwizdowie
Przejdź do -

Projekt "Umiem Pływać" będzie realizowany w Gminie Bochnia !

14 lutego 2018

Miło nam poinformować, iż Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na program powszechnej nauki pływania "Umiem Pływać".

Czytaj więcej o: Projekt "Umiem Pływać" będzie realizowany w Gminie Bochnia !
Przejdź do -

Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Majkowicach

14 lutego 2018

10 lutego 2018 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Majkowicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Na podstawie Statutu OSP, zarząd OSP może powołać Młodzieżową Drużynę Pożarniczą podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę. Pełnoprawnym członkiem drużyny staje się kandydat po złożeniu ślubowania. Właśnie w tym dniu odbyło się ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, do którego przystąpiło 17 członków w tym 8 dziewcząt i 9 chłopców.

Czytaj więcej o: Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Majkowicach
Przejdź do -

Ferie zimowe w Gminie Bochnia

13 lutego 2018