Jesteś tutaj: Start / Dla Przedsiębiorców

Dla Przedsiębiorców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Samorząd Gminy Bochnia podejmuje szereg działań w celu stworzenie dobrych i atrakcyjnych warunków dla potencjalnych inwestorów oraz umożliwienie rozwoju gospodarczego działających już podmiotów. 

Artykuły

Przejdź do - Jak założyć działalność gospodarczą

Jak założyć działalność gospodarczą

Do rejestracji własnej działalności gospodarczej konieczny jest wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Aby tego dokonać osoba fizyczna musi wybrać jeden z trybów postępowania:

WARIANT 1
Należy na stronie www.ceidg.gov.pl zalogować się do CEIDG za pomocą certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego i wypełnić odpowiedni formularz, a następnie (podpisać) złożyć go elektronicznie. UWAGA (!) Przy pierwszym logowaniu należy założyć konto i aktywować je po otrzymaniu potwierdzenia mailowego. 

WARIANT 2
Za pomocą strony www.ceidg.gov.pl, nie posiadając kwalifikowanego podopisu, bez logowania się do CEIDG- można przygotować wniosek on-line i wydrukować. Następnie należy taki formularz dostarczyć do dowolnie wybranego Urzędu Gminy, gdzie należy go podpisać w obecności urzędnika. Wniosek można również wysłać do Urzędu Gminy pocztą. W takim przypadku złożony na nim podpis musi być potwierdzony przez notariusza. 

WARIANT 3
Wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej można uzyskać w wersji papierowej w urzędzie gminy. Po złożeniu wniosku papierowego, po  wcześniejszym potwierdzeniu tożsamości składającego - gmina przekształca go na wniosek elektroniczny, który zostaje podpisanym bezpiecznym podpisem elektronicznym właściwego urzędnika i wysłany do Ministerstwa Rozwoju.

WARIANT 4
Wniosek można przesłać listem poleconym do wybranej gminy, ale złożony podpis na wniosku musi być notarialnie potwierdzony

Czytaj więcej o: Jak założyć działalność gospodarczą
Przejdź do - Zwolnienia podatkowe

Zwolnienia podatkowe

Na roczne zwolnienie z podatku od nieruchomości mogą liczyć podmioty gospodarcze na terenie Gminy Bochnia.

Z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy podejmujący działalność po raz pierwszy na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców oraz ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej w CEiDG lub KRS. 

Dla prowadzących już działalność gospodarczą również przewidziano przywileje podatkowe. W tym przypadku zwolnieniem od podatku od nieruchomości, objęte zostaną budynki lub ich części, w których podatnik prowadzi działalność gospodarczą w dziedzinie produkcji i usług z wyjątkiem handlu, pod warunkiem poniesienia nakładów finansowych związanych z ich remontem lub adaptacją. Wartość wydatków musi wynosić co najmniej trzykrotność należnego podatku od tychże nieruchomości. 

Czytaj więcej o: Zwolnienia podatkowe
Przejdź do - Serwis informacyjno – usługowy dla przedsiębiorców

Serwis informacyjno – usługowy dla przedsiębiorców

Jednym z działań podjętych przez Ministerstwo Rozwoju - w zakresie realizacji założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – jest prowadzenie serwisu Biznes.gov.pl. Jest on przeznaczony dla osób zamierzających i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej drogą elektroniczną w sposób łatwy i intuicyjny oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

Czytaj więcej o: Serwis informacyjno – usługowy dla przedsiębiorców

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-10
Data publikacji:2016-02-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maria Kawa
Liczba odwiedzin:17565